NYC – MANHATTAN – reflections

Wystawa fotograficzna

Nowojorskiemu Manhattanowi nadano mityczne znaczenie zaczerpnięte z legend o antycznym Babilonie, którego wieże wznosiły się ponad niebo tak, jak dzisiejsze drapacze chmur. To porównanie odzwierciedlają i demonstruja całemu światu widoczne z daleka: Władza, Bogactwo i Seksapil. Ale znajdziemy tu także zastygłe pomniki bez życia: Oziębłość, Pozór i Bezludność, które degradują ludzi do poziomu mrówek.

Tymi zdjęciami, zrobionymi w 2001 r., fotograf Joachim Kucza chce ukazać właśnie dwie strony tego fasadowego piękna: ambicję i arogancję, erotykę i horror, realność i czyste pozerstwo. Aby być tak autentyczny jak tylko można, zrezygnował on z cyfrowej obróbki lub sztucznego oświetlenia.

J. Kucza urodził się w Polsce w Raciborzu, żył i pracował przez długi czas w Schwarzwaldzie w Niemczech, w Brazylii, w Berlinie i w tym momencie w Krakowie. Jego fotograficznymi i artystycznymi punktami ciężkości są: reportaże na temat świata w którym żyjemy, portrety, martwa natura i eksperymentalna fotografia, w której unieważnia granice miedzy grafiką, a malarstwem.

WernisaŻ:
Sobota 01.03. /19.30 h

z ?Niezgoda Acoustic Band?

Hotel andel´s
ul. Pawia 3
31-154 Kraków
(przed Galeria Krakowska)

1 komentarz do “NYC – MANHATTAN – reflections

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *