Najgłębsza noc muzeów – 135 m pod ziemią :)

Może nie dokładnie w Krakowie, ale tuż obok 🙂 – dokładniej w Wieliczce.

Dzień Dobry,

W imieniu Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zapraszam 16 maja na Noc Muzeów, którą organizujemy w ramach krakowskiej imprezy. Wielicka Noc odbędzie się pod hasłem ?30 lat na liście UNESCO? tyle lat już minęło od umieszczenia kopalni soli na tej prestiżowej, międzynarodowej liście.

Noc Muzeów w Wieliczce odbywać się będzie zarówno w podziemnej ekspozycji muzeum jak i w Zamku Żupnym. Główną atrakcją pobytu na III poziomie kopalni będzie pokaz ?Górnicza szychta? – w czasie, którego nastąpi wprawienie w ruch za pomocą światła i dźwięku kieratu polskiego. Ten zabytek to muzealne NAJ ? najstarszy, największy i jedyny zachowany na świecie tego typu. Przy kieracie pracować będą górnicy w strojach historycznych. Na wystawie ? W linach nasza nadzieja ? powroźnictwo w Wieliczce? będzie można zobaczyć jak wykonuje się linę.

Do zwiedzania ekspozycji podziemnej konieczna jest rezerwacja ? Tel. 012 289 16 27, e-mail: promocja@muzeum.wieliczka.pl

W Zamku Żupnym (siedzibie muzeum) zapraszamy m.in. do Kina Żupnego na pokaz starych filmów o kopalni i muzeum, do zwiedzenia wystawy czasowej ?Krzemień, węgiel, sól ? kształty ukryte? a także na spotkanie z artystą Cezarym Łutowiczem, który opowie o magii krzemienia. Tradycyjnie odbędą się loterie. A wszystko za 1 zł.

W załączeniu szczegółowy program

S e r d e c z n i e     z a p r a s z a m y

Pozdrawiam

Małgorzata Bogucka
Tel. 012 289 16 27, e-mail: promocja@muzeum.wieliczka.pl

Dokładny program:
16.05 (piątek) 2008, godz. 19.00 – 1.00
Wstęp 1 zł

E k s p o z y c j a     p o d z i e m n a     M u z e u m

17.00 ? 20.30
Zwiedzanie ekspozycji z atrakcjami:
?Górnicza szychta? – wprawienie w ruch kieratu polskiego za pomocą efektów specjalnych światło/dźwięk oraz pokaz prac górniczych.

Spotkanie z powroźnikiem i pokaz wykonywania lin na wystawie czasowej ? W linach nasza nadzieja ? powroźnictwo w Wieliczce?.

Do zwiedzania ekspozycji podziemnej konieczna jest rezerwacja, odbiór wejściówek w Zamku Żupnym 10 ?15 maja. Zbiórka 16 maja także w Zamku Żupnym, z którego grupy wyruszać będą z przewodnikiem do szybu Daniłowicza.
informacja tel. 012 289 16 27, e-mail: promocja@muzeum.wieliczka.pl

Z a m e k     Ż u p n y
19.00 ? 1.00
zwiedzanie kompleksu zamkowego
?Kino Żupne? – projekcja starych filmów o kopalni soli i muzeum – Sala Gotycka

19.30 i 21.00
?Krzemień, węgiel, sól ? kształty ukryte? ? po wystawie oprowadzi autor
?Powrót po 4000 lat? ? o magii krzemienia opowie artysta Cezary Łutowicz

22.00 i 0.30 Loteria niespodzianek

PS: Do Wieliczki z Krakowa dojedziemy m. in busami ze Starowiślnej (za przeciw poczty głównej) jak i autobusami 304204

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *