Pierwszy Festiwal Filmów Wirusowych VirNick 2009

19 ? 21 czerwca br. rusza I Ogólnopolski Festiwal Filmów Wirusowych VirNick, który odbędzie się w Krakowie. Niestety wszechobecny kryzys finansowy nie oszczędził również naszego projektu ? mówi Magdalena Zawadzka-Wojtaszek, pomysłodawca Festiwalu. Mamy nadzieję, że wakacyjny klimat oraz rozszerzona formuła VirNicka (teraz mamy do zagospodarowania jeszcze jeden festiwalowy dzień) przyciągnie większą rzeszę miłośników ?virali? ? dodaje.

Festiwal VirNick jest pierwszym tego typu festiwalem w Polsce i trzecim na świecie. Ma charakter konkursu, podczas którego zostaną wyłonione najlepsze filmy wirusowe roku w dwóch kategoriach: amatorskiej i profesjonalnej, w tej drugiej będą mogły brać udział m.in.: agencje reklamowe, interaktywne i PR.

Film wirusowy zwany ?Viralem? to klip video, który charakteryzuje się dużą dawką humoru, maksymalnym wykorzystaniem obrazu i dźwięku, często wywołuje skrajne emocje. ?Virale? zyskują popularność poprzez udostępnianie i rozpowszechnianie ich w Internecie za pomocą poczty e-mail, komunikatorów, serwisów internetowych (najpopularniejszy YouTube). Są coraz częściej wykorzystywane jako skuteczne narzędzie marketingowe.

Organizatorem Festiwalu jest krakowska agencja public relations DATA PR, a współorganizatorem Kijów Centrum, miejsce w którym odbędzie się VirNick. Niedługo pojawi się strona internetowa www.virnick.pl, gdzie będzie można znaleźć więcej szczegółów i ciekawostek dotyczących festiwalu.

1 komentarz do “Pierwszy Festiwal Filmów Wirusowych VirNick 2009

  1. dominik k.

    Bardzo udany drugi dzień i KSF w niedziele. Co do całości- za rok niech się poprawią bo pomysł świetny. Najbardziej udany…prowadzący (powtórzyć za rok:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *