Sztuka ognia na Błoniach

2 i 3 sierpnia krakowskimi Błoniami zawładnie żywioł ognia. Właśnie wtedy odbywać się tam będzie I. Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych.

PyroMachina jest wyjątkowym projektem interdyscyplinarnym, obejmującym różne dziedziny sztuki operującej ogniem jako tworzywem. Duże widowiska pirotechniczne, teatr ognia, taniec wywodzący się z tradycyjnych obrzędów, performance oraz instalacje pirotechniczne to tylko niektóre elementy imprezy.

Główną atrakcją wydarzenia jest konkursowa prezentacja widowisk wyreżyserowanych przez zespoły z Portugalii, Włoch, Niemiec i Czech. Zwycięzca, którego wyłoni jury złożone z ekspertów pirotechnicznych oraz artystów, otrzyma statuetkę złotej PyroMachiny, autorstwa rzeźbiarza Jana Siuty. Jednym z punktów programu jest także próba ustanowienia rekordu Polski w skoku z wysokości bez zabezpieczeń w wykonaniu najlepszego polskiego kaskadera Marka Sołka. W trakcie imprezy chce on również pobić rekord Polski w kategorii ?Burning Men Show” na najdłużej płonącą postać.

Wśród światowych festiwali PyroMachina jest projektem unikatowym, ponieważ łączy różne dziedziny sztuki widowiskowej, w której nadrzędnym tworzywem jest ogień. Impreza ta została włączona do kategorii Premium programu “6 zmysłów”, promującego Kraków poprzez wyjątkowe wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Sztuk Wizualnych, Urząd Miasta Krakowa a współorganizatorami: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Teatr Groteska i Teatr KTO. Producentem wykonawczym PyroMachiny jest Event-Factory, za realizację widowisk i prezentacji pirotechnicznych odpowiada Nakaja Art.

Patronat medialny nad imprezą objęły RMF FM, TVN Turbo, Onet.pl i Gazeta Wyborcza. Wstęp wolny!

Więcej informacji:

Urszula Podraza
prasa@pyromachina.pl
tel. 609 23 82 35
www.pyromachina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *